6.6.16

VOLBY V PERU PRO NEBUDOUCNO

 VOLBY  V PERU PRO NEBUDOUCNO
Aneb 
LOS GRINGOS V PŘEVLEKU !                                                                    
 Čili                            
ZRÁ DNÁ  A KLUZKÁ  ZÁKRUTA

             
  JOSEF MIKOVEC

“Čím víc člověk o Jižní Americe ví, tím víc si uvědomuje, že tady je možné    cokoli – opravdu cokoli”.  

 Sir Arthur Conan Doyle
"Where there is no South, there is no North; where there is no periphery, there is no center; where there is no colony, there is no - in any case no "Western" - civilization." 

 “Our past will be vividly present in our future”.

Peruánský president Ollanta Moisés Humala Tasso ve  svém úřadě zcela ústavně a bez odporu končí. Protivníci a nepřátelé, i ti ostatní, doufající v nějaký řízný vojenský minipuč, se nedočkali. Prozatím? Armáda je ostatně rozdělena, a čeká se. Výsledek voleb bude každopádně těsný, a jak řekl Sir Arthur Conan Doyle: ““Čím víc člověk o Jižní Americe ví, tím víc si uvědomuje, že tady je možné    cokoli –opravdu cokoli”  a to poskytuje řadu možností ke spekulacím. Volby samotné nepřinesou jasné hodnocení a srovnávání Očekávalo se od něj hodně,  Konfederace  Peru a Bolívie,  dokonce počátek obnovy Říše Inků, velkého národa v rámci integrované Jižní Ameriky.Na jeho misto však přijde někdo astronomicky a totálně vzdálený této zářivé Vizi.Ollanta nepřevzal vůdcovskou inspirujíci roli Hugo Chaveze,  Comandante Humala, byl vpleten do frontálního útoku, kterým má být Jižní Amerika znovu podřízená a poslušná.      
                                                         
 Sledovatelé měli zato, že po něm nastoupí na jeho misto jeho půvabná, sympatická a inteligentní manželka Nadine Heredia Alarcón de Humala . Oba však se octli v “brazilském golpe”. Nadina Heredia byla obviněna z “ praní peněz  “ a president byl brazilskou policií obviněn z braní úplatků. Rovněž byl pokus obvinit kandidátku levice Veróniku Mendoza. Tu navíc presidentská kandidátka Keiko Sofía Fujimori Higuchi  nařkla kontaktu s teroristy. Obvinění bylo naprosto absurdní vzhledem k věku Veróniky v době kdy k těmto kontaktům mělo dojít.
 President i jeho manželka a Verónika Mendoza obvinění samozřejmě odmítli.      Synchronizace působí silným dojmem konspirace bez ohledu na pravdivost.

Podrobněji v dodatcích.

V této chvílí má Kaczynsky těsné vítězství 50,8%, to však není zaručené, a není vyloučen omyl nebo podvod.Teď se ukáže jak se aktéři zachovají.

Reports: Results tight in Peru runoff presidential election                                                                                                    
 USATODAY 8:18 p.m. EDT June 5, 2016


Ollanta je jedním ze sedmi bratrů vychovávaných pro vůdcovskou roli. Ollantův otec Isaac Humala Núñez, který byl předlohou barvité postavy v knize Conversación en la catedral, jejíž autor Jorge Mario Pedro Vargas Llosa v roce 2009 obdržel Nobelovu ceny za literaturu, je bývalý člen Partido Comunista del Perú-Patria Roja, zakladatel Instituto de Estudios Etnogeopolíticos (IEE) a původce různě popisovaného, hodnoceného, osvojovaného, zamítaného, vylučujícího doplňovatelného etnocacerismu

Je označován současně za levičáka, populistu, socialistu, indigenistu, nacionalistu až ultra-nacionalistu, předkložil se svou stranou Partido Nacionalista Peruano, v rámci Alianza Genu Perú (Partido Nacionalista Peruano, Partido Socialista, Partido Comunista Peruano, Partido Socialista Revolucionario, Movimiento Político Voz Socialista) , svoji umírněnou, sotva dostačující, zastřenou variantu zadržování planetární expanze devalvujícího a dehumanizujícího technokapitalismu Oligopolis, degradujícího postupu ekonomického a kulturního imperialismu, ekologické katastrofy a pozitivní účasti v probíhajících „paradigma wars". Pochopitelně si uvědomil nutnost deradikalizace a simplifikace pro působení v mezích mírného pokroku předvoleného zákona dějin a nezbytnost částečného přechodu k nastavovanému brazilskému lulismu. ého, osvojovaného, zamítaného, vylučujícího, potencionálně doplňujícího a doplňovatelného etnocacerismu. Otec Humala a jeho výrazná manželka Elena Tasso dali několika svým dětem jména z historie Inků, Pachacutec, Ima Sumac, Cusicollur, Ollanta, Antauro. Ollantův bratr Ulises Humala Tasso, který však má jméno z evropské historie, profesor na Universidad Nacional de Ingeniería, byl v roce 2006 jeho prezidentským protikandidátem za stranu Avanza País. Zdůrazňuje nepochybné hodnoty kultury Inků i předchozích a význam říše Tawantinsuyu, jak je v rodině zvykem. Další  z bratrů, Antauro Humala, se spolu s Ollantou pokusil v říjnu 2000 o vojenský puč a 1. ledna 2005 s 30 až 700 stoupenci (odhady médií se divoce různí) z řad armády (ale tentokrát bez svého bratra) obsadil policejní stanici v Andahuaylas v oblasti Apurímac a požadoval odstoupení tehdejšího prezidenta a nynějšího prezidentského kandidáta Alejandra Toleda. Během akce byli zabiti čtyři policisté. V září 2009 byl odsouzen k 25 letům vězení a je rovněž označován za nacionalistu  a současně stoupence Hugo Cháveze a bolivarismu. Je autorem knihy „Etnonacionalismo izquierda y globalidad (vision etnocacerista)".

Ollanto Humela byl obáván dokonce natolik, že po jeho setkání s univerzálním padouchem Hugo Chávezem a příležitostným padouchem Evo Moralesem, (od kterých později raději poodstoupil ) v Caracasu 3. ledna 2006, senzitivně poslušné Peru d dokonce odvolalo (!) z Venezuely svého velvyslance.
Nemalou hrozbou pro Humalu bylo a je  upadnutí do louhu politické banality. Ekonomický rozvoj má zajišťovat „partnerství" mezi státem a domácím a zahraničním kapitálem, peruánskou většinou. Aby toto mohl uskutečnit, uvažuje o změně ústavy z roku 1993, obnovení práv pracujících a revizi dohod se zahraničními korporacemi a vládami. Dle místních obyčejů byl Humala oficiálně obviněn, že v době války proti maoistické guerille Sendero luminoso del combate (Ejército Guerrillero Popular) se jako důstojník peruánské armády dopustil porušování lidských práv, mučení a dalších závažných protizákonných činů. Tato obvinění ale označil za politický komplot a jeho otec, který ostatně trvá na amnestii pro vězněné členy těchto organizací, to viděl jako dílo spolupráce US ambasády a hlavounů masmédií: "Zoufalé Spojené státy nemohou v Jižní Americe akceptovat Hugo Cháveze, proto se snaží odstranit a zničit Ollantu Humalu, " Ollanta je po otci Quechua a tak vychovává své děti. Očekávalo se od něho vice než dokázal, řadu svých slibů nedodržel a porušil, hodně předsevzetí zanedbal. Dostal se do sporů s indigennimi obyvateli, při  kterých nehezky selhal a neváhal proti nim použít násilí. Byl však nesrovnatelně lepší nečli jeho protikandidáti.

Vítězům navzdory i bez nich. 

"I do not believe in struggling to take power, but to build it”   "We must initiate this revolution within ourselves.”
Hugo Blanco

H. Blanco tak dříve nemluvil a jeho tvrzení platí podmíněně. Politických stran je v Peru nesčíslě a různě se spojují a oddělují. K volbám se chystalo 19 kandidátů, ale nakonec jich do 1.kola vstoupilo pouze deset. Do dalšího kola, mezi nimi, už nebyla představitelka levice, která byla počtem hlasů na 3. místě Ovšem vzhledem k nepokojnosti opozice a části armády možná, naštěstí .
Druhé kolo voleb, ve kterých je účast pro občany ve věku 18 až 70 let povinná, se koná 5.června. Rozhoduje  se mezi  prvními dvěma uvedenými kandidáty a  vítěz/ka složí přísahu 28. července. Peru jako čtvrtá největší jihoamerická země

Rozhodovalo se tedy mezi
Pedro Pablo Kuczynski Godard zvaný PKK bývalý ministerský předseda, muž z Wall Streetu, muž mnoha funkcí , bankéř a technokrat, občan USA, také pro své evropské rodiče přezdíván El Gringo, vyznánim římsko-katolík, nar. 3. října , 1938 
a
  Keiko Sofía Fujimori Higuchi (藤森 恵子) studovala v New Yorku na Stony Brook University a graduovala v roce 1997 na Boston University. Wikipedia uvádí rovněž studium na Columbia University. Dosáhla titulu Master of Business Administration. Rovněž její sourozenci Hiro, Sachi a Kenyi studovali v USA. V roce 1994, ještě jako studentka, byla po rozvodu rodičů jmenována ve svých 19 letech First Lady republiky.
Její manžel je Mark Jules, občan USA, který v roce 2009 získal také občanství Peru.
Keiko se velmi prospěšně angažovala v oblasti sociální péče a zdravotnictví.
 Možnost kandidatury byla problematická vzhledem k “ darům“, které rozdávala, ale nakonec se voleb mohla zúčastnit.

 Alberto Kenya Fujimori Fujimori, 藤森アルベルト byl totiž autoritativním prezidentem Peru od 28. července 1990 do 17. listopadu 2000. Toto období označuje Vargas Llosa za nejhorší diktaturu, která by zvolením Fujimoriho dcery byla legitimizována. Fujimori byl obviněn z porušování lidských práv, role při únosu a zavraždění profesora a několika studentů university La Cantuna provládním paramilitárním komandem Grupo Colina a z finančních deliktů, zpronevěry -- a odsouzen na 25 let. Konzervativní liberál Llosa rovněž tvrdí, že za vlády A. Fujimoriho, na základě jeho příkazů, bylo sterilizováno 300 000 andských žen -- za poslušného mlčení aktivního stoupence Keiko Fujimori, neúprosného a neústupného bojovníka proti
používání kondomu, arcibiskupa Juana Luize Ciprianiho.

Pedro Pablo Kuczynski je zajisté pouhým pružným instrumentem Wall Streetu., který  nepotřebuje instrukce.
Od všeho zlého ochraňuj nás Pane
 A protože jsme  v Americe Jižní , tak bez ohledu na podobu zbytkové nevíry,  “Rosa mystica,Turris Davidica,Turris eburnea, Domus urea, Foederis arca, Ianua caeli, Stella matutina, Speculum iustitiae, Sedes sapientiae, Regina pacis, Consolatrix afflictorum , Ora pro nobis “

“Článek Ústavy 50 uznává roli Katolické Církve “důležitý prvek historického, kulturního a morálního rozvoje národa”
Současný papež jistě připomene “vítězi” rozdíl mezi etikou křesťanství a Zlatého telete.               Úkoly levice se nemění., pouze jejich naléhavost.


Dodatky, doplňky, poznámky a zdroje

Nenhum comentário: